Mag een caddy de green aanraken om een lijn aan te duiden?

Bijgewerkt: 4 sep 2019

Wanneer de bal op de putting green ligt, mag de caddy van de speler voor het uitvoeren van de slag de speellijn aangeven:

A. Juist, de caddy mag hierbij de putting green aanraken

B. Onjuist, de caddy mag dit niet doen

C. Juist, maar de caddy mag hierbij de putting green niet aanraken



Regel 10.2.b Advies en andere bijstand


De speellijn aanwijzen voor een bal op de putting green, jij of je caddy mogen dit , maar:

* Alhoewel jij of je caddie de putting green mogen aanraken met een hand, een voet of iets dat je vasthoudt, mag je de condities die je slag beïnvloeden niet verbeteren, en

* Jij of je caddie mogen nergens op of buiten de putting green een voorwerp plaatsen om de speellijn aan te geven. Dit is niet toegestaan, zelfs indien dat voorwerp verwijderd wordt vooraleer je slag wordt gedaan.


Antwoord a is het juist antwoord: Je mag de green aanraken

LOGO ONDER RGB ZB.jpg
Golfbelgium.png

Tel: +32 (0)56 60 88 08    

Email: golf@waregemgolf.be

Bergstraat 41, 8790, Waregem

 

R&A.jpeg
#begolf.png