Wanneer is een bal na stroke and distance in play?

Een speler speelt zijn bal vanaf het afslaggebied in het hoge gras en vindt die nie terug. Hij moet een andere bal spelen vanaf het afslaggebied. Wat is correct?


a. Die andere bal is pas in het spel zodra hij er een slag naar heeft gedaan

b. In dit geval mag hij deze bal niet op een tee plaatsen

c. Van zodra hij die andere bal op een tee plaatst is deze bal in het spel.



Regel 14.4 De speler heeft zijn bal opnieuw in het spel alleen wanneer

* hij/zij de originele bal of een andere bal van het afslaggebied geslaan heeft

* hij/zij de originele bal of een andere bal verplaatst, gedropt of geplaatst heeft, met de bedoeling deze bal in het spel te brengen;


Antwoord a is dus het juiste antwoord: Van de afslagplaats enkel wanneer hij/zij er een slag naar gedaan heeft.

LOGO ONDER RGB ZB.jpg
Golfbelgium.png

Tel: +32 (0)56 60 88 08    

Email: golf@waregemgolf.be

Bergstraat 41, 8790, Waregem

 

R&A.jpeg
#begolf.png